ROSZPUN!

elo elo super zero! PŁYNIEMY GROMADA!


#1 08-09-2007 18:00:40

ojejkumojestarekosci

Wszechmogąca

7993335
Call me!
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Zagadka z matematyka ver. oryginalna

Troje ludzi zostało skazanych na śmierć... tuż przed egzekucją szeryf wziął ich jednak do siebie i posadził na trzech krzesłach jedno za drugim. Pierwsza osoba nie widziała więc nikogo, druga osoba widziała tę osobę która siedziała przed nią a trzecia osoba widziała dwie pozostałe. Szeryf przyniósł też ze sobą pięć kapeluszy - trzy czarne i dwa białe. Nałożył skazańcom opaski na oczy, następnie losowo nałożył każdemu po jednym kapeluszu... W końcu tuż przed ściągnięciem opasek z oczu powiedział iż jeżeli którakolwiek z osób będzie w stanie powiedzieć jakiego koloru kapelusz ma na głowie - daruje całej trójce życie... Na prawidłową odpowiedź dał jedną minutę... po czym zdjął wszystkim osobom opaski... Nastało milczenie... (przerywane jedynie denerwującym dźwiękiem bzyczących much, które oddały się ulubionej zabawie w ganianego)... w końcu po 59 sekundach osoba siedząca z samego przodu krzyknęła nerwowo prawidłową odpowiedź... W jaki sposób mogła jej być pewna? i oczywiście jaka to była odpowiedź...

Offline

 

#2 08-09-2007 18:36:30

sir Xobo

Sir Grzana de lamaison

Skąd: Lokacja Krakowa
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 112
Punktów :   

Re: Zagadka z matematyka ver. oryginalna

jejkumojestarekosci   napisał:

    "... osoba siedząca z samego przodu"

Jeżeli była to osoba siedząca z samego przodu mogła widzieć jedynie 2 pozostałe  kapelusze.Gdyby zobaczyła jeden czarny kapelusz i jeden biały,na jej głowie mógłby znajdować się kapelusz biały albo czarny,gdyby zobaczyła 2 czarne kapelusze nadal na jej głowie mógłby znajdować się czarny kapelusz ale równocześnie wzrosłoby prawdopodobieństwo że na jej głowie jest biały kapelusz(chodzi o stosunek koloru 2 do 1 na głowach skazańców gdzie 2 to białe kapelusze).Ponieważ osoba była pewna, to musiała zobaczyć 2 białe kapelusze które w puli kapeluszy które mogły znajdować się na głowie pozostawiły tylko 3 czarne kapelusze.

(Osoba siedząca na samym końcu nie mogła zobaczyć 2 białych kapeluszy na głowie innych ponieważ od razu by krzyknęła,zobaczyła tylko 2 czarne kapelusze ale nic jej to nie dało ponieważ nadal nie wiedziała co ma na głowie-była to podpowiedź dla osoby pierwszej że ona albo osoba w środku ma czarny kapelusz) ;D


I love piwo || I love vodka || Polish drink team || awaayyyyy || Biba trwa!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#3 08-09-2007 19:51:14

Mikilus

Użytkownik

8474468
Call me!
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 136
Punktów :   

Re: Zagadka z matematyka ver. oryginalna

LOL haha miła zagadka na samotne, jesienne wieczory


Żal!

Offline

 

#4 08-09-2007 21:36:05

sir Xobo

Sir Grzana de lamaison

Skąd: Lokacja Krakowa
Zarejestrowany: 07-09-2007
Posty: 112
Punktów :   

Re: Zagadka z matematyka ver. oryginalna

Pół godziny nad nią siedziałem a moim zdaniem i tak tam tego jasno nie wyjaśniłem;D


I love piwo || I love vodka || Polish drink team || awaayyyyy || Biba trwa!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#5 08-09-2007 22:36:26

Mikilus

Użytkownik

8474468
Call me!
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 136
Punktów :   

Re: Zagadka z matematyka ver. oryginalna

Heh, ja nie mam glowy do takich zagadek, pewnie by mnie to zajelo duzo wiecej czasu


Żal!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rosz.pun.pl